Pécsi Elizabetta
Pécsi Elizabetta 1954-ben a baranyai Laskón született.
A közgazdasági főiskolát Újvidéken fejezte. A diploma megszerzése után az újvidéki József Attila Általános Iskola titkára és a dél-bácskai és szerémségi körzetet felölelő anyanyelvápolási központ egyik koordinátora.
Az újvidéki Petőfi Sándor Művelődési Egyesület titkára, a szakszolgálat vezetője és ügyintézője 18 éven keresztül.
2000- ben az újvidéki Módszertani Központ ügyvezetője és aktív részese annak a folyamatnak, amelyben a dél-bácskai és szerémségi szórvány és sziget magyar kisközösségekben sorra szerveződtek a magyar művelődési egyesületek, akik a déli végeken való megmaradásunk érdekében felvállalták a magyar közélet szervezését azon kisközösségekben ahol az anyanyelven folyó oktatás több mint 30 megszűnt és a magyar művelődési egyesületek tevékenysége is elsorvadt.
2004. májusában huszonöt magyar civil szervezet Dél-bácska és Szerémség területéről megalakitott egy regionális ernyőszervezetet, a Horizont Dél-bácskai és Szerémségi Magyar Civil Szervezetek Szövetségét azzal a céllal, hogy szervezetten szakmailag támogassa az újonnan alakult magyar szervezeteket. Pécsi Elizabetta, lett a Szövetség alelnöke és ügyvezetője.
Egyik kezdeményezője és szervezője a szerémségi magyar művelődési egyesületek találkozójának és a dél-bácskai magyar művelődési egyesületek találkozójának.
Pécsi Elizabetta, aktiv résztvevője a szórvány és sziget magyar kisközösségekben lévő művelődési otthonok felújitási folyamatának. A Szülőföld Alap jóvoltából, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség közvetitésével és a Horizont Dél-bácskai és Szerémségi Magyar Civil Szervezetek koordinálásával 2006-ban Szerémségben Satrinca és Dobrodol kapott tatarozott művelődési otthont, az egyesületek felújitott székházat.
Pécsi Elizabetta, projektum vezető irányitásával hat év kemény munka eredményeként megteremtődtek a lehetőségek arra, hogy központilag a Horizont Dél-bácskai és Szerémségi Magyar Civil Szervezetek Szövetsége megszervezze az egységes anyanyelvápolási programot Dél-bácska és Szerémség tizennégy helységében. A helyi művelődési egyesületek szervezési készségére támaszkodva fiatal tanitók és tanárok utaztatásával odjuk meg a régió egyik nagy problémáját a magyar szakkáderek hiányát.
2010 – ben a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség plakettjének tulajdonosa ( Magyar Kultúra Napja-2010 Zenta )