Révész Róbert
Révész Róbert 1963-ban, Zentán született.
Végzettségét tekintve építész technikus, műszaki rajzoló, de már fiatal korától a fotózás az, amiben leginkább megmutatja tehetségét.
1992 és 1996 között a szegedi Délmagyarország Könyv-, Lapkiadó és Nyomdaiperi Kft. fotóriportre, majd szabadúszó fotográfus.
Főleg színházi, táncszínházi fotózásokat vállalt. A szegedi Kortárs Balett állandó fotósa 1996 és 2003-ig, fotózott a MASZK Egyesület, a Thealter International és az Ellenfény és a Színház című folyóiratok felkérésére is.
Eddig mintegy 50 tárlaton állította ki a fotóit, ezekből 30 önálló kiállítása volt Magyarországon és Szerbiában, de csoportos nemzetközi kiállításokon is részt vett Norvégiában és Dániában is.
Ütőgardonon is játszik különféle etnojazz formációkban Burány Bélával, Ágoston Bélával, Dóra Attilával.
Péter László a következőket írja Révész Róbertről:
“Ha felütjük a Kortárs Magyar Művészeti Lexikon harmadik kötetét (Enciklopédia Kiadó III, Budapest, 2001.) Balázs Arth Valéria tollából eredő mondatokkal szembesülhetünk, melyekkel ekképpen sommázza Révész Róbert folyamatában alakuló életpályáját, a kezdetektől fogva:
1991-től Magyarországon él, szabadfoglalkozású fotográfus. Munkásságának főbb ciklusai: fotografikai kísérletek, napsugaras oromfalak a Dél-Tisza vidékén, dzsessz-zenészek, a zentai zsidó temető, az aracsi romtemplom, a Szegedi Kortárs Balett, színházi (és táncszínházi) fotók készítése. Könyvillusztrációkat, plakátokat készít, képei katalógusokban, színházi folyóiratokban jelennek meg…
Nyilvánvaló, hogy e három kiragadott mondatba tömörített művészi pályát számos kiegészítő elemmel kell kibővíteni ahhoz, hogy megközelítőleg megkapjuk azt a szimbolikus képletet, mely fotóművészünket tényszerűen vagy legalább is hihető módon, bemutatja. Nos, Révész Róbert indulásától a Bika jegyében születettek kitartó és makacs küzdelmeivel szembesülünk. Erre utal nyughatatlan ténykedése. Mellesleg, Révész Róbert kiváló etno-zenész. Nem annyira mellesleg pedig, feltűnően vérbeli fotóművész.
Külső és belső küzdelminek folytonosságát, megszakíthatatlan, láncszerű folyamatát, Révész lakonikus nyugalmával jellemzi. Látszólagos higgadtsága csak felszíni máz: alkotói fellángolásai, szellemének nyugtalansága, örök-járása jól körvonalazható, ha megtekintjük műveinek fejezetekre tagolható sokaságát, ciklusokra tagoltságát. E fejezeteket kilométer-köveknek is mondhatnám, melyek nemcsak témájukban, hanem technikai fogásokban, váltásokban, csiszolódásban gazdagok. A Bika földes jegyében született Révész, Prométheuszként lángot, fényt (fényt le-képező gépet!) visz magával egy nedves közegű tér-idő reláción át. (Aszcendense az Ikrek csillagjegy, szemben vele a Nyilas. Talán innen eredeztethető a benne lévő tüzesség)… Mondhatnánk, evez és haladásában megvilágítja környezetét".