A kistérségi média támogatása
Az MNT tagjainak megválasztásakor a Magyar Összefogás választási kampányában a médiával foglalkozó részben szerepel a következő tétel is: „Vállaljuk azt a feladatot, hogy fejlesszük az összes rendelkezésre álló médium, nem utolsó sorban a helyi lapok megjelentetésének személyi és tárgyi munkafeltételeit.”
A Magyar Nemzeti Tanács minden egyes, magyar nyelvű tartalomszolgáltatást végző médium jelenlétét hasznosnak és üdvösnek tartja, mert azok erősítik az anyanyelvű tájékoztatást és nagyon fontos szerepük van azokban a kisközösségekben, ahol megjelennek, de valószínűleg nem tud anyagi felelősséget vállalni a helyi tájékoztatási rendszer biztonságos működtetéséért.
Jelenleg – az egyházak lapjait nem számolva – 24 helyi jellegű kiadványról van tudomásunk (4 hetilap, 2 kéthetente megjelenő lap, 11 havi-, illetve kéthavi lap és 7 időszakos kiadvány), amelyek többsége teljes egészében magyar nyelvű, de van közöttük kétnyelvű is. A Zrenjanin és a Kikindske nevű szerb nyelvű hetilapokban féltől-egy magyar oldal jelenik meg, csakúgy, mint a kéthetente kiadott Kúlai Kommunában. Kiadójuk és alapítójuk az önkormányzat vagy a helyi közösség, civil szervezetek, esetleg művelődési otthon vagy Tájékoztatási Közvállalat, de van közöttük magántulajdonban lévő is. Pénzelésük a helyi hozzájárulásból, szponzori támogatásokból, adományokból, az eladásból befolyt eszközökből történik, ezért, főleg az időszakosak, gyakran késnek a megjelenéssel.
Vajdaságban a kizárólag vagy túlnyomórészt magyar nyelvű műsort sugárzó, közszolgálati jellegű szerkesztéspolitikát folytató, regionális szintű rádiók a következők: Szabadkai Rádió (Szabadka), Pannon Rádió (Szabadka), Régió Rádió (Topolya). A felsoroltakon kívül van még mintegy harminc helyi jellegű rádióállomás, amelyek hosszabb-rövidebb terjedelemben magyar nyelvű műsort is sugároznak. Kizárólag vagy túlnyomórészt magyar nyelvű műsort sugárzó, közszolgálati jellegű szerkesztéspolitikát folytató, regionális szintű televízió az újvidéki Mozaik TV és a szabadkai Pannon TV, valamint a fejlesztés alatt lévő Régió TV. Saját készítésű magyar műsora tíz helyi televíziónak van, de léteznek még helyi jellegű kábeltévék, ahol újságírói, szerkesztői munka nem folyik, hiszen a tevékenységük az események felvételezésében és vágás nélküli leadásában merül ki.
Az anyagi támogatás mellett nagyon fontos lenne ezeknek a tájékoztatási eszközöknek szakmai, jogi vagy politikai segítséget is nyújtani.